Ugrás a tartalomra
spacer.png, 0 kB
Pápai Weöres Sándor Általános
Iskola

8500 PÁPA, Teleki utca 2.
Tel. és Fax:   89 - 510 561
weores@papa.hu
weores@weores-papa.sulinet.hu
info@weoressuli.hu
OM:   037009
KLIK: 174018
Főoldal arrow

Testvériskoláink

Testvériskoláink PDF  | Nyomtatás |  E-mail
1990-ben indult el máig tartó, első testvériskolai kapcsolatunk a baróti Gaál Mózes Általános Iskolával (Románia, Erdély, Kovászna megye). A személyes ismeretségből kialakult együttműködés változatos formában valósult meg: nyári tábor erdélyi gyerekekkel a Balaton-parton, iskolánk tanulóinak baróti táborozása, a baróti énekkar bemutatkozása Pápán, kollégák szakmai látogatásai mindkét településen, kölcsönös részvétel az iskolák által szervezett sportversenyeken.  

2000-től indult másik testvériskolai kapcsolatunk a schwetzingeni Hildaschule-val (Németország). Ezt a kapcsolatot a Jókai Mór Általános Iskola építette ki, a Weöres iskola pedig továbbvitte. A testvériskolai kapcsolat során kétévente a német gyerekek egy csoportja, illetve tanulóink egy csoportja látogat egy hétre a másik intézménybe.
2006-tól iskolánkban bevezetett Arizona-programot ebből az iskolából adaptáltuk.

Események:

A testvériskolai kapcsolat újabb állomása
Barót Kupa 2013.
Vendégek Schwetzingenből
Itt járt a baróti Gál Mózes testvériskolánk csapata


 
spacer.png, 0 kB